Організм вашої собаки повинен мати можливість захистити себе від шкідливих бактерій, вірусів та інших організмів. Шлунково-кишковий тракт вашої собаки має кілька унікальних способів захистити собаку від інфекцій і зберегти здоров’я вашої собаки. (шлунково-кишкового тракту) – це те, з чого варто почати, оскільки це критичний компонент їхнього імунного здоров’я.
Отже, як підтримувати бар’єр травного тракту вашої собаки у відмінній формі? Хороші бактерії (кишкова флора) і виділення в шлунково-кишковому тракті допомагають захистити травний тракт і дозволяють йому нормально функціонувати, підтримують здоров’я вашої собаки та зводять до мінімуму шкідливі організми, які підтримують здоров’я шлунково-кишкового тракту.
У травній системі вашої собаки живуть мільярди мікроорганізмів (бактерій і дріжджів, як корисних, так і поганих). Це угруповання називається мікробіомом. Коли він збалансований, він забезпечує багато переваг для організму вашої собаки, зокрема:
-
Перетравлення їжі
-
Захист від шкідливих загарбників або організмів
-
Виробництво поживних речовин і вітамінів
-
Зміцнення імунної системи
Що таке пребіотики?
Багато людей плутають про різницю між пребіотиками та пробіотиками. Пребіотики служать «джерелом їжі» для здорової шлунково-кишкової флори, тоді як пробіотики є справжніми організмами. Пребіотики – це волокна, які проходять через травний тракт. Вони є джерелом живлення для здорової флори кишечника. Майте на увазі, що не всі волокна працюють як пребіотики.
Різні джерела їжі можуть бути джерелом пребіотиків для вашої собаки. До його складу входять інгредієнти, що містять розчинну клітковину. Розчинна клітковина — це тип клітковини, який може розщеплюватися шлунково-кишковим трактом і служити джерелом їжі. Фрукти, овочі та цільні зерна можуть бути джерелами цього типу клітковини. Багато виробників кормів для домашніх тварин додають пребіотичні інгредієнти в їжу вашого вихованця. Запитайте свого ветеринара, які компанії мають хороші джерела пребіотиків.
Годування дієтою, яка містить багато пребіотиків, допоможе переконатися, що їхня здорова шлунково-кишкова флора має джерело їжі та процвітає. Якщо у вашої собаки є хвороба або стан, коли деякі з її здорової шлунково-кишкової флори пошкоджені, вам може знадобитися дати пробіотик. Часто пребіотики та пробіотики використовують разом.
Що таке пробіотики?
Пробіотики — це харчові добавки, що складаються з живих корисних мікроорганізмів, які при введенні в достатній кількості допомагають підтримувати збалансований мікробіом. До корисних мікроорганізмів відносяться:
-
Вид Lactobacillus
-
Види біфідобактерій
-
Вид ентерококу
-
Вид бацили
-
Стрептокок термофільний
Для чого використовуються пробіотики у собак?
Коли мікробіом вашої собаки порушується через різні фактори, пробіотичні добавки допомагають підтримувати та відновлювати нормальну популяцію. Такі речі, як ліки, зміни в дієті, хвороба та стрес можуть завдати шкоди мікробіому. Переконавшись, що у собаки здорова шлунково-кишкова флора, ви забезпечите загальне здоров’я вашої собаки.
Коли пребіотики та пробіотики потрібні собакам?
Переваги здорового мікробіому виходять за рамки лише імунної системи. Було виявлено, що це позитивно впливає на настрій вашої собаки, рівень енергії та, можливо, стабільність суглобів. У міру того, як буде проводитися більше досліджень із застосуванням пребіотиків і пробіотиків, повна міра їх переваг буде виявлена.
Окрім того, що пребіотики потрібні як джерело їжі для пробіотиків, вони корисні в інші часи, коли ваша собака може мати проблеми зі здоров’ям. Ось кілька прикладів:
-
Шлунково-кишкові проблеми . Вони можуть допомогти травленню та загальному здоров’ю всього травного тракту. Підтримуючи пробіотичний баланс, вони допомагають підтримувати та покращувати загальний стан кишечника.
-
Погане засвоєння поживних речовин . Вони впливають на рН кишечника, а також на мікробіом. Ця комбінація сприяє кращому засвоєнню та використанню поживних речовин.
-
Ендокринні (гормональні) розлади : різні ендокринні захворювання, такі як діабет, можуть спричинити зміни в мікробіомі та призвести до ще більших проблем зі здоров’ям.
-
Ліки : певні ліки, наприклад деякі антибіотики, можуть змінити нормальний мікробіом вашої собаки.
У збалансованому стані мікробіом покращує загальний стан здоров’я вашої собаки. Бувають випадки, коли цей мікробіом незбалансований, і необхідно додавати пробіотики.
-
Шлунково-кишкові проблеми . Пробіотики впливають на шлунково-кишкову систему багатьма способами, включаючи допомогу в травленні, засвоєнні поживних речовин, синтезі вітамінів і ферментів, покращенні якості стільця, запобіганні надмірному зростанню шкідливих патогенів тощо. Тому будь-які проблеми, які впливають на шлунково-кишковий тракт, можуть отримати користь від пробіотиків.
-
Стоматологічні проблеми . Пробіотики можуть допомогти збалансувати мікробіом порожнини рота. Це допомагає підтримувати здоров’я зубів і ясен і потенційно запобігає певним проблемам ротової порожнини. Також було встановлено, що вони допомагають запобігти неприємному запаху з рота .
-
Порушена імунна система . Шлунково-кишковий тракт впливає на імунну систему, оскільки основна маса імунних клітин (70% до 80%) присутня саме в ньому. 1 . Пробіотики мають важливе значення для забезпечення потужних переваг для підвищення імунітету, коли будь-що кидає виклик імунній системі.
-
Вушні інфекції, проблеми зі шкірою та алергії . Підтримка шлунково-кишкового мікробіому може допомогти у вирішенні проблем зі шкірою.
Поради щодо використання пребіотиків і пробіотиків для собак
-
Завжди проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром, перш ніж додавати їжу з пребіотиками або пробіотиками.
-
Щоб гарантувати їх ефективність і безпеку, використовуйте лише високоякісні продукти, призначені для тварин. Ваш ветеринар зможе порекомендувати препарати з хорошою ефективністю.
-
Зберігайте їх відповідно до вказівок виробника на етикетці продукту.
-
Їх слід давати з їжею та випускати в різних формах відповідно до уподобань вашого вихованця (капсули, порошок, жувальні таблетки або рідина).
-
Щоб отримати максимальну користь від пробіотиків, краще вживати їх разом з пребіотиками.
-
Їх вплив і переваги можуть бути зменшені, якщо застосовувати їх одночасно з антибіотиками або протигрибковими засобами.