Зазвичай ми думаємо про дресирування собак у клітці, але чи можна дресирувати кішку в клітці? Чи є для цього підстави? Хоча кішкам може не знадобитися дресирування в ящику з тих самих причин, що й собакам, навчити свого кота комфортно утримуватися в ящику – гарна ідея. Зрештою, ви ніколи не знаєте, коли це станеться в їхньому житті — можуть виникнути переїзди на далекі відстані, медичний ліжковий режим, відведення кота до ветеринара, госпіталізація до ветеринара та інші речі, які вимагатимуть від вашого кота проводити час у клітці . Чим краще вони почуватимуться про це, тим краще почуватиметеся й ви.
Чому вашу кішку потрібно тримати в ящику (або будці)?
Слова «ящик» і «розплідник» часто використовуються як синоніми, але є різниця. Ящики призначені для перенесення, тоді як розплідники призначені для стаціонарних. Більшості кішок протягом життя доведеться перебувати в ящику, але менш імовірно, що їм доведеться перебувати в будці. У цій статті ми будемо говорити про ящики, але якщо вашій кішці колись знадобиться бути в будці, це буде той самий процес.
Собак дресирують у клітці, щоб забезпечити їм відчуття безпеки та як частину домашнього навчання. Багато собак використовують свої ящики як частину повсякденного життя, але досвід вашої кішки з ящиком або будкою буде зовсім іншим. Кішки можуть ховатися під ліжком для безпеки, і їх не потрібно закривати для навчання в ящику . Хоча є причини, чому вашій кішці може знадобитися провести деякий час у ящику, зокрема:
-
У ветеринарній клініці або в грумері. Для їх безпеки котів потрібно транспортувати до ветеринарної клініки та грумера в переносці. Іноді їм може знадобитися залишитися в ящику під час візиту до ветеринара чи грумера.
-
Під час посадки. Багато людей садять своїх котів на борт під час подорожей або під час стресових подій вдома, наприклад, на будівництві.
-
Далекі поїздки на транспорті. Незалежно від того, чи ви у відпустці, чи переїжджаєте в новий дім. Для безпеки вашого кота їх слід транспортувати в ящику або переносці.
-
Як частина процесу відновлення після лікувальних процедур. Обмеження активності часто спостерігається після операції або травми. Оскільки коти можуть стрибати на шість футів у повітря, їх часто доводиться тримати в ящику, щоб контролювати їхній рух.
-
У надзвичайних ситуаціях або під час сильного стресу. Надзвичайно напружений або наляканий кіт часто може бути агресивним. Їх створення в ящику може захистити як вас, так і їх. Якщо ви переживаєте повінь або інші надзвичайні ситуації, які вимагають швидкої евакуації, ваш кіт буде безпечнішим і легшим утримуватися в ящику, ніж ховатися в шафі чи під ліжком.
Навіщо дресирувати кота в клітці?
У будь-якій із цих ситуацій, запланованих чи несподіваних, ви не можете закинути свого кота в ящик або будку та сподіватися на краще. Важливо пам’ятати, що ув’язнення є надзвичайно стресовим для більшості котів. Маючи вибір і контроль, ось що змушує кішку почуватися в безпеці. Як тільки це забирається, їхній захист зростає. Вони перебувають у стані підвищеної готовності, тому що змушені залишатися на одному місці, не маючи можливості втекти, тому поміщення вашого кота в ящик без будь-яких засобів десенсибілізації може бути надзвичайно засмученим і страшним.
Як привчити кота в клітку
Хороша новина полягає в тому, що дресирування котів у ящику схоже на те, щоб їм було комфортно лежати в переносці. Це пов’язано з дуже повільним процесом десенсибілізації, коли ви робите невеликі кроки від висіння поза ящиком до середини з відкритими дверима, потім закриваєте двері, потім поступово подовжуєте час, коли двері зачинені, і так далі. Протягом усього процесу ви винагороджуєте свого кота щоразу, коли він спокійно виконує крок, і ви дуже обережні, щоб ні в якому разі не вийти за його зону комфорту. Якщо вони виявляють ознаки стресу або тривоги, це просто означає, що ви зайшли занадто далеко, занадто швидко, тому відступіть і сповільніть темп.
Чи потрібно котів закривати на ніч?
Якщо у вас були собаки, можливо, ви тримали їх у клітці на ніч. (Зазвичай це пов’язано з привчанням до горщика.) Оскільки коти мають зручний ящик для сміття прямо вдома, нічний ящик не є чимось, що вам потрібно робити з котом. Бувають екстремальні обставини, коли котів у певний час тримають у ящиках, наприклад, проживання в готелі. Цей метод найкраще проводити під наглядом сертифікованого фахівця з дресирування та поведінки котів. Зазвичай це короткостроковий інструмент, оскільки ви працюєте над планом зміни поведінки для вирішення проблем. Окрім цього, зазвичай немає потреби садити свого кота в ящик на ніч або взагалі протягом його повсякденного життя. Це більше для певного часу та ситуацій, подібних до описаних вище. Як завжди, якщо у вас виникли запитання щодо навчання вашої кішки в ящику, зверніться до свого ветеринара, і він зможе надати додаткові вказівки.