Чи знаєте ви, що неправильне видалення кліща може спричинити проблеми для вашої собаки? Якщо ви побачили кліща на своєму вихованцеві, важливо зберігати спокій, взяти відповідні інструменти та видалити його правильним способом. Ви можете дотримуватися наведених нижче вказівок, але якщо у вас виникнуть запитання або ви відчуваєте дискомфорт, ваш ветеринар може допомогти з видаленням кліща та будь-якими запитаннями щодо видалення кліща.

Інструменти для видалення кліщів у вашої собаки

Наявність кількох інструментів під рукою зробить процес простішим і безпечнішим.

  • Рукавички гумові. Вони додають рівень захисту між вами та кліщем (кліщі переносять хвороби, які можуть бути небезпечними для людини).
  • Засіб для видалення кліщів Найкращим варіантом є спеціальний засіб для видалення кліщів. Кліщі можуть бути неймовірно маленькими, і ви не хочете їх розчавлювати під час видалення. Ви можете знайти одне з цих засобів в Інтернеті або в зоомагазині. У крайньому випадку можна використовувати дуже гострий пінцет, але це може бути складніше.
  • Спирт або антисептик, безпечний для тварин. Ви будете використовувати це для дезінфекції. Бажано використовувати спирт. Для чутливих ділянок, наприклад біля очей або носа, може знадобитися щось м’яке, як-от антисептик, призначений для цих чутливих зон. У крайньому випадку можна використовувати теплу мильну воду.
  • Банку або інший контейнер, що закривається. Ви можете потримати кліща, доки не переконаєтеся, що ваша собака не реагує. Ви можете налити в банку трохи спирту, щоб убити кліща. Ви також можете поговорити зі своїм ветеринаром про те, чи небезпечний цей тип кліщів, оскільки, можливо, його навіть потрібно буде відправити на тестування.

Як видалити кліщів із собаки

  1. Одягніть рукавички. Захистіть себе для додаткової безпеки.
  2. Дезінфікувати. Змочіть інструмент у спирті, щоб стерилізувати його. Перед тим, як торкнутися кліща, відокремте шерсть навколо нього та налийте невелику кількість спирту на кліща та область навколо. Це допомагає продезінфікувати територію. Якщо кліщ потрапив у чутливу область, як-от очі чи ніс, використовуйте теплу мильну воду або антисептичний засіб, безпечний для тварин. Перед роботою навколо очей нанесіть мазь зі штучною сльозою, щоб захистити око. Якщо щось потрапило в око, обов’язково добре промийте його стерильним фізіологічним розчином.
  3. Розмістіть інструмент для видалення кліща або пінцет. Не хапайте кліща за тіло — вам потрібно підійти якомога ближче до шкіри собаки, тримаючи кліща за голову на рівні шкіри. Якщо ви тримаєте тіло, воно, ймовірно, відійде від голови, залишивши його на вашій собаці. Будьте обережні, щоб не стиснути і не здавити кліща, коли ви його хапаєте. Якщо ви використовуєте інструмент для видалення кліщів, прочитайте інструкції, оскільки вони можуть дещо відрізнятися.
  4. Потягніть прямо вгору. Візьміться міцно і повільно підтягніться. Не скручуйте — це може спричинити відрив тіла від голови. Огляньте кліща, щоб переконатися, що ви повністю його видалили.
  5. Зберігайте кліща. Помістіть кліща в банку або іншу ємність. Тепер у вас є довідка для дослідження або обговорення з вашим ветеринаром. Якщо цей тип кліща особливо небезпечний, ви можете залишити його до 3 тижнів, спостерігаючи за ознаками хвороби собаки. Зберігання кліща в баночці, наповненій спиртом, вб’є його та дозволить вам безпечно зберігати кліща.
  6. Дезінфікувати. Коли кліщ вийде, продезінфікуйте місце ще раз спиртом.

Уважно стежте за своїм собакою. Протягом наступних тижнів спостерігайте за своєю собакою на наявність ознак хвороби, що передається кліщами. До них належать:

  • Лихоманка
  • Набряк суглобів
  • Кульгавість
  • Блювота та/або діарея
  • Млявість
  • Зниження апетиту
  • Збільшені лімфатичні вузли
  • Неврологічні проблеми (судоми, гіперактивні тілесні рефлекси)
  • Втрата ваги
  • Проблеми з кровотечею/синці
  • Зміна кольору сечі на червоний або коричневий

Що робити, якщо голова кліща все ще прикріплена до вашої собаки

Іноді голова кліща відривається від тіла й залишається на вашій собаці. Вам потрібно буде спробувати його видалити. Головка буде крихітною, тому тут може допомогти дуже тонкий пінцет. Візьміться за голову якомога ближче до шкіри вашої собаки та потягніть прямо вгору. Якщо це не допомогло, зверніться до свого ветеринара.

Чому видалення кліща так важливо

Кліщі переносять організми, які можуть спричинити серйозні захворювання (і навіть смерть) у собак.

Спосіб видалення галочки має значення. Як би неприємно це звучало, хлюпання тіла кліща може призвести до того, що він викине цих небезпечних жуків і бактерій у кров вашої собаки, піддаючи її подальшому ризику інфікування.

Профілактика кліщів на вашій собаці

Цілорічний захист вашої собаки від бліх, кліщів і дирофіляріозу є вашою першою та найкращою лінією захисту від кліщів і хвороб, які вони переносять. Навіть якщо ваша собака здебільшого перебуває вдома, вона все одно може бути піддана впливу кліщів, принесених людьми та речами, які були на вулиці. Існують також вакцини від таких хвороб, як хвороба Лайма. Поговоріть зі своїм ветеринаром про відповідну профілактику для вашої собаки та її способу життя.